Boekrecensies door Simen Brunia
Bestel dit boek
Bestel je via deze link, dan ontvangt Bomenbieb een kleine commissie van bol.com. Je betaalt zelf niets extra.
Martin Crawford
Voedselbossen zijn hip and happening in Nederland. De initiatieven voor een voedselbos schieten als paddenstoelen uit de grond en iedereen wil weten wat het is en hoe het werkt. Nu was het alleen zo dat er nog geen Nederlandse boeken over dit onderwerp beschikbaar waren. De vertaling van het boek van Martin Crawford zorgt voor een verandering. En hier is ook meteen het predicaat ‘Handboek’ op geplakt. In dit geval maakt de schrijver deze term meer dan waar. Alleen de beschrijving van ruim 450 geschikte gewassen voor een voedselbos is handboek-waardig. Wisten jullie bijvoorbeeld dat de vruchten van de sneeuwklokjesboom (Halesia carolina) een komkommerachtige smaak geeft? Lekker voor in salades? En dat de noten van de Ginkgo gekookt erg lekker kunnen zijn?
Naast bomen, komen alle beplantingsgroepen die geschikt zijn voor een voedselbos aan bod. Vaste planten, een- en tweejarigen, klimplanten, heesters. In alle lagen van het voedselbos wordt beschreven welke functie deze planten hebben, wat je kunt eten, hoe je het moet aanleggen, ontwerpen, onderhouden. In het kort: alles wat je wilt weten over voedselbossen staat in dit boek! Zelf nog een stukje land over? Denk aan je toekomst en plant een voedselbos.
Bestel je via deze link, dan ontvangt Bomenbieb een kleine commissie van bol.com. Je betaalt zelf niets extra.
Gerecenseerd door
Simen Brunia
European Tree Technician & Certified Veteran Tree Specialist
Boomspecialist en docent, initiatiefnemer van Bomenbieb.nl. Combineert jarenlange praktijkervaring in het bomenvak met kennisoverdracht via lezingen, excursies, cursussen en opleidingen.
Meer over Simen Brunia »